ant.sk/rems
mimoriadna akcia rems

REMS Unimat 77 priemyselný závitorez

Od 24 190.00 € bez DPH

  • Prihláste sa alebo zaregistrujte pre získanie zľavy
  • Doprava nad 150€ bez DPH zadarmo
  • Záručný a pozáručný servis
  • Odborné poradenstvo
Potrebujete poradiť? 02/60103721

REMS Unimat 77 priemyselný závitorez

Poloautomatický vysoko výkonný stroj k ekonomickému rezaniu šroubových a trubkových závitov. Na priemyselné rezanie závitov, pre dielne pracujúce s kovom, inštaláciu.

Princíp práce

Stojaci materiál – otáčajúca sa závitorezná hlava.

Konštrukcia
Kompaktná, robustná konštrukcia na trvalý chod. Závitorezná hlava s prebrúsiteľnými tangenciálnymi hrebienkovými závitoreznými čeľusťami v samovystreďovacom systéme držiakov. Po ľahkom narezaní pomocou posuvnej páky a prevodu ozubnice samostatný posun závitoreznej hlavy (žiadny vodiaci závit). Zvarený, stabilný podstavec stroja s bohato dimenzovaným priestorom na olej a veľkú, vyberateľnú zásuvku na triesky.
 
Pohon
Robustný súkolie a 2-stupňový prepínací čelný ozubený prevod. Osvedčený, špeciálne na rezanie závitov určený, prepólovateľný trojfázový motor so silným ťahom, 2000/2300 W, s ochranou proti preťaženiu. Prepínač pre zmenu otáčania pre pravé a ľavé závity. 4 otáčky závitoreznej hlavy 50, 25, 16, 8.¹/min.
 
Upínacie zariadenie
Stabilné, odolné, samovystreďovacie univerzálne sklíčidlo pre celý rozsah upínania so špeciálne ozubenými a kalenými upínacími čeľusťami (2 sady). Volitelné manuálne upínanie alebo olejovo hydraulicko-pneumatické s ovládaním nožným spínačom ( tlak 6 bar).
 
Automatické mazanie a chladenie
Robustná, osvedčená, elektrická pumpa na olej s vysokým čerpacím výkonom. Dostačujúce zásobovanie závitorezným olejom zaručuje čistý závit a dlhší životnosť závitorezných čeľustí, prevodov a motoru.
 
Univerzálna automatická závitorezná hlava
Len jedna univerzálna automatická závitorezná hlava pre všetky druhy závitov.  Jemné nastavenie priemeru závitu pomocou vretena so stupnicou. Závitorezná hlava sa automaticky zatvára a otevára na dosiahnutie nastavenej dlžky závitu. Všectky závity je možné rezať v rámci jedného pracovného chodu. Kopírovacie zariadenie pre kónické závity. Miesto výmeny rezacích sád ešte racionálnejšia práca pomocou rychlovymenitelných univerzálnych automatických závitorezných hlav.
 
Závitorezné čeľuste
Osvedčené prebrúsiteĺné REMS tangenciálne klincové závitorezné čeľuste, s optimálnou geometriou britu, garantujú super ľahké narezávanie, ľahké rezanie závitov a čisté závity. Klincové závitorezné čeľuste z veľmi odolnej, zvlášt’ kalenej špeciálnej nástrojovej ocele pre materiály do 500 N/mm². HSS klincové závitorezné čeľuste pre ťažko triekovo obrobiteľné materiály nad 500 N/mm². Klincové závitorezné čeľuste sú uchytené v špeciálnom systéme držiakov. Závitorezné čeľuste a držiak tvoria rezaciu sadu.
 
Závitorezné oleje
REMS Sanitol a REMS Spezial. Vyvinuté špeciálne na rezanie závitov. Vyznačují sa veľmi vysokými mazacími a chladiacimi účinkami. Bezpodmienečne nutné na dosiahnutie čistého závitu a zaistenie dlhšej životnosti závitorezných čeľustí,  nástrojov a strojov.
 
Výroba vsuviek
Racionálne s automatickým vnútorným upínaním s REMS Nippelfix ½–4” alebo s manuálnym vnútorným upínaním s REMS Nippelspanner ⅜–2” .
 
Podpery materiálu 
Výškovo nastaviteľné podpery materiálu REMS Herkules a REMS Herkules Y.

 

ant s.r.o. - REMS stroje a náradie na opracovanie rúr

Poznámka: HTML nie je preložené!
    Zlé           Dobré
captcha