Orbitálne zváranie: otvorená alebo zatvorená zváracia hlava?

Orbitálne zváranie: otvorená alebo zatvorená zváracia hlava? Ktorú si vybrať?


Produktová línia orbitálneho zvárania je veľmi efektívnym riešením pri montáži potrubí. Použitím otvorených alebo zatvorených zváracích hláv získate vhodné riešenie pre rôzne aplikácie vašej výroby. Zistite, ako si vybrať medzi týmito dvoma základnými princípmi.

Zatvorené zváracie hlavy zaručujú zvar s vysokou koncentráciou ochranného plynu.

Zvárací systém so zatvorenou hlavou má kompaktný dizajn a je vhodný na zváranie v dielni ako aj v rôznych pozíciách na montáži.

Tesnenie ochranného plynu pri zváračke so zatvorenou hlavou umožňuje zváranie s perfektnou inertnou atmosférou. Zvary na nerezových rúrach s hrúbkou steny do 2,3 mm a priemerom medzi 6 a 114,3 mm, sú dokonale čisté.

Tento typ zváracích hláv sa väčšinou používa v priemyselných oblastiach, kde sú nevyhnutné hygienické podmienky, napríklad potravinársky a farmaceutický priemysel, výroba polovodičov alebo kozmické aplikácie. Zatvorené zváracie hlavy sa tiež odporúčajú pri nerezovej oceli alebo titáne.

Otvorené zváracie hlavy pre obmedzený pracovný priestor.

Systém otvorených zváracích hláv potrebuje len obmedzený priestor na otáčanie okolo rúry. Tieto zariadenia majú integrované motorizácie (v kolmej alebo rovnobežnej pozícii vzhľadom na rúru). Otvorené zváracie hlavy sú ideálnym riešením pre zváranie na pracovisku, kde je obmedzený priestor pre otáčanie okolo rúry a zváranie rôznych uhlov.

Použitie orbitálnych zváračiek s otvorenou hlavou sa odporúča pre zváranie často meniacich sa priemerov a príslušenstiev alebo ak je konfigurácia inštalácie rúr blízko pri sebe.

Vďaka tomu, že je táto zváracia hlava otvorená, je možné riadiť postup zvárania. Ale netreba zabudnúť na bezpečnosť. Je potrebné ochranné vybavenie, najmä pre oči, aby sa dalo pozorovať zváranie bez fyzickej ujmy.

K dispozícii sú rôzne chladiace zariadenia. Tie so vzduchovým chladením sú vhodné vtedy ak potrebujete zváracie hlavy s čo najnižšou hmotnosťou, alebo na príležitostne zváranie. Ak zvárate pravidelne, odporúčame vodou chladené zváracie hlavy s oveľa vyšším pracovným cyklom.

Otvorené alebo zatvorené zváracie hlavy: všetky výhody orbitálneho zvárania pre vašu výrobu.

Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre prácu s otvorenými alebo zatvorenými orbitálnymi zváracími hlavami – podľa požiadaviek vašej práce – dosiahnete vysoký výkon a pridanú hodnotu, ktorú poskytuje orbitálne zváranie: optimálne vlastnosti vašich zvarov, ktoré spĺňajú najvyššie požadované štandardy bez ohľadu na počet vykonaných zvarov. Tento pokročilý proces zvárania rúr s otočnou elektródou vám pomôže zvárať rúry v obmedzenom priestore. Tieto ľahko ovládateľné zváracie hlavy doplnia štandardné vybavenie vášho zvárača.

Spolu nájdeme ideálne riešenie pre váš projekt. Pre viac informácií o orbitálnych technológiách sme Vám k dispozícii.

Juraj Uličný – 0918 810 883 – juraj.ulicny@ant.sk