Ako rezať nerezové rúry presne, rýchlo, čisto a bez otrepov?

Ako rezať nerezové rúry presne, rýchlo, čisto a bez otrepov?


Viete prečo je orbitálna rezačka preferovaná na rezanie nerezových rúr alebo aké sú výhody orbitálneho rezania rúr? Tu môžete nájsť aspoň 8 dôvodov prečo si vybrať orbitálnu rezačku.

Prečo firmy uprednostňujú orbitálne rezanie rúr?

Použitím orbitálnej rezačky dosiahnete:

• dokonalý rovný rez bez poškodenia rúry;
• čistý rez bez otrepov;
• presný kolmý rez;
• rýchle rezanie rúr / delenie rúr, rýchly rez za cca 30 sekúnd;
• efektívne rezanie veľkého množstva rúr - opakovateľné rezanie rúr bez akejkoľvek chyby, bezchybné rezanie rúr;
• šetrenie času a nákladov na rýchle školenie - jednoduchá obsluha stroja;
• rýchlu a efektívnu prípravu rúr na orbitálne zváranie;
• investíciu najmenej na 15 rokov;
• návratnosť investície do 1 roka;
• zvýšenú produktivitu.


Užívatelia sú presvedčení o výhodách orbitálneho rezania

Zákazníci, ktorí si vybrali orbitálne rezačky na rezanie nerezových rúr, vedia o výhodách procesu orbitálneho rezania. Ale pre zvyšné priemyselné podniky je presné rezanie rúr vo veľkom množstve opakujúci sa problém. Zoberme si ako príklad európsky predpis, ktorý stanovuje administratívny rámec potravinárskeho priemyslu (CE 1935/2004). Tento predpis stanovuje typ materiálu, ktorý sa má použiť (nehrdzavejúca oceľ typ 304 alebo 316), ktorý bude v priamom kontakte so spracovanými potravinami. Rozhodnutie spoločností, ktoré ovplyvňuje tento predpis, pre orbitálne rezanie rúr je ľahko pochopiteľný. Je pre nich totižto rozhodujúca vysoká úroveň produktivity, bezpečnosť pracovného prostredia a jednoduché ovládanie pre pracovníkov. Našich zákazníkov sme sa opýtali: „Zodpovedá orbitálne rezanie vašim požiadavkám?“ Odpovede boli pozitívne.

Vložená investícia do orbitálnej rezačky sa vráti do jedného roka, najmä preto, že orbitálne rezacie stroje zvýšia produktivitu a umožnia dosiahnuť lepšie výsledky.

Prečo je orbitálna rezačka jasnou voľbou?

Vo svete globalizácie sa pravidlá menia neustále. Pri práci s nerezovými rúrami s hrúbkou steny pod 3 mm a potrebou dokonalého a rovnomerného zvaru, je orbitálna píla jasnou voľbou. Výhody orbitálnej rezačky sú rôzne. Nevyhnutnosťou pre pozíciu priemyselnej spoločnosti na trhu je mať perfektný rez rúr bez akýchkoľvek otrasov a bez straty výroby, ľahko ovládateľný stroj so zabezpečením bezpečných podmienok.

Ak si vyberiete orbitálne stroje od renomovanej spoločnosti uznávanej na celom svete za svoju špecializáciu a svoje odborné znalosti, môžete mať pokoj v otázkach spoľahlivosti a dôvery.

Výber orbitálnej rezačky má priamy dopad na prípravu rúr na zváranie. Spôsob, akým sú rúry udržiavané počas procesu rezania rúr, je dôležitý. Koncentrické viacnásobné upínanie s viacerými čeľusťami z nerezovej ocele podľa požadovaného priemeru rúry je dôležitou podmienkou na dosiahnutie perfektného výsledku bez akejkoľvek deformácie a kontaminácie rúry a bez otrepov.

Podľa potrieb zákazníka je možné orbitálne zariadenie na rezanie rúr používať nie len na upnutie rúr a rezanie nerezových rúr, ale rám môžete využiť aj na orbitálne úkosovanie a orbitálne zváranie.

Toto sú dobré dôvody pre výber orbitálnej rezačky a orbitálnej zváračky od špecializovaného výrobcu. Neváhajte nás kontaktovať a spolu vyberieme to najlepšie riešenie pre váš projekt.

Juraj Uličný – 0918 810 883 – juraj.ulicny@ant.skorbitalne rezanie
orbitalne rezanie velky priemer