Aké sú nové vlastnosti orbitálnych úkosovacích strojov AXXAIR?

Príprava rúr je nevyhnutná pre vysoko kvalitné zvary.

Príprava rúry obsahuje niekoľko krokov, ktoré je potrebné dodržať pred zváraním. Príprava skosenia je jedným z najdôležitejších krokov, pretože zaručí čistý a vysoko kvalitný zvar.

Proces úkosovania zmenšuje hrúbku rúry v mieste budúceho zvaru, čo umožňuje zváranie s pomocou prídavného materiálu.

Úkos môže byť realizovaný v dvoch rôznych prevedeniach a rôznych uhloch. Voľba prevedenia úkosu ( V-skosenie alebo J-skosenie) sa určuje podľa zvoleného procesu zvárania.

Orbitálne úkosovacie stroje AXXAIR používajú úkosovacie hlavy, ktoré sa otáčajú vysokou rýchlosťou, aby odstránili veľké množstvo materiálu. Na vytvorenie úkosu stačí jediné otočenie nástroja okolo rúry!


Aké sú nové vlastnosti úkosovacích strojov?

1) Výkonný a bezpečný motor

VTC

Axxair úkosovanie

Nový 1550W motora je VTC (Vario-Tacho-Constamatic). Motor umožňuje udržanie konštantnej rýchlosti a to aj pri vysokom zaťažení. Nový motor ponúka široký rozsah otáčok (6 variácií), a preto má väčšiu flexibilitu, pokiaľ ide o rôzne materiály rúr. Nový motor disponuje bezpečnostným zariadením 0 V, ktoré zabráni samotnému opätovnému spusteniu motora po výpadku napájania. V úkosovačke je integrovaný obmedzovač krútiaceho momentu ako ďalšia mechanická ochrana. Všetky tieto vlastnosti poskytujú tomuto motoru dlhšiu životnosť a vyšší výkon pohonu.


2) Jednoduché nastavenie veľkosti skosenia rúry


Nech už je vybraný akýkoľvek tvar skosenia (tvar V alebo J), nastavenie výšky bude vykonané vždy rýchlo a presne. Pri V-skosení ukazuje hodnota výšku skosenia. V prípade skosenia J je výška skosenia určená výberom valca namontovaného na frézovacej hlave.


3) Nové vysoko pevné karbidové vložky na orbitálne úkosovanie

Nové karbidové doštičky umožňujú skosenie vysoko legovaných nehrdzavejúcich ocelí, ako sú duplex, inconel alebo super-duplex. Doštičky micrograin sú potiahnuté úpravou s vysokou odolnosťou proti opotrebovaniu.


Axxair úkosovanie

Tieto vlastnosti orbitálnych úkosovacích strojov zostávajú:

  • Žiadne deformácie alebo kontaminácia rúr v dôsledku sústredného upínania čeľustí z nehrdzavejúcej ocele
  • Externý systém sledovania rúr, ktorý zohľadňuje ovalitu rúr
  • Globálny systém rámov našich strojov. Môžu byť transformované na orbitálne rezacie a zváracie stroje

Spolu nájdeme ideálne riešenie pre váš projekt. Pre viac informácií o orbitálnych technológiách sme Vám k dispozícii.