IBAK MainLite pojazdový inšpekčný kamerový systém

Značka IBAK je známa svojimi pojazdovými inšpekčnými systémami a rôznym komponentom ku kamerám. V tomto článku Vám radi ponúkneme dve zaujímavé videá o pojazdnom inšpekčnom kamerovom systéme IBAK MainLite. Buďte zvedaví a pozrite si videá!

ibak clanok

IBAK implementoval svoje 50 ročné skúsenosti do ergonómie a funkčnosti celého systému. Dizajn vychádza z desaťročí inžinierskych skúseností a požiadaviek dlhoročných zákazníkov. Základ systému MainLite tvorí kompaktný káblový navijak (KW206, KW306). K navijaku prislúcha aj vodiace rameno s automatickým posuvom na ukladanie káblu.

Kamerová hlava ORION s adaptívnym zoomom môže byť použitá s tlačným systémom ale aj s každým traktorom od IBAK. Plne rotačná a naklápacia hlava ORION je určená pre potrubia od 100 mm. Zabudovaná sonda, laser na meranie potrubia, samonivelačná schopnosť a rýchle zaostrovanie z nej robia jednu z najobľúbenejších kamerových hláv od IBAK-u.

ibak clanok

O dopravu hlavy sa stará prepracovaný traktor T66. Traktor umožňuje nepretržitú rotáciu kamerovej hlavy, je vybavený senzorom na meranie sklonu a zvláda otáčanie aj v malých priestoroch. Technológia ARD zabezpečuje zariadenie proti prevráteniu. T66 je jadrom efektívnej inšpekcie potrubí v dimenziách od 100mm.

Toto video poskytuje stručný prehľad mobilného inšpekčného systému IBAK MainLite pre hlavné kanalizácie. Na tento účel bola zvolená oblasť použitia, ktorá je ťažko prístupná, pretože prenosný systém funguje dobre najmä na miestach, kde nie je možný prístup s vozidlom. IBAK MainLite nič nebráni kvalifikovanej detekcii stavu ani v náročnom teréne a v nepriaznivom počasí.

Najlepšie vybavenie vyžaduje zodpovedajúci výkon riadiaceho systému. O ten sa postará počítač BP100. Prenosný riadiaci panel je jednoduchý na používanie vďaka dvom joystickom a veľkej dotykovej obrazovke. Pomocou joystickou dokážete ovládať traktor aj kamerovú hlavu zároveň. Všetky IBAK kontrolné jednotky sú vybavené najpokročilejším softvérom na spracovanie inšpekcií a dát IKAS-om.

ibak clanok

V druhom videu sú predstavené tri varianty softvérového vybavenia, ktoré siahajú od jednoduchého nahrávania videí a obrázkov až po kontrolu podľa nariadenia obce s dátovým rozhraním kanalizácie. Tieto možnosti sú dostupné nielen s IBAK Mainlite, ale so všetkými mobilnými systémami.

Zaujal Vás tento inšpekčný kamerový systém? Chcete vedieť aj niečo viac o iných IBAK inšpekčných kamerových systémochKontaktujte našich technikov a poraďte sa pri výbere konfigurácie stroja.Ibag clanok

Ibak clanok

Ibag clanok

ant logo

ant s.r.o. autorizovaný distribútor

Sme autorizovaný distribútor pre značky čistiacej techniky ako Rioned, RIDGID, IBAK, Boldan a iné v Slovenskej republike. Kontaktujte nás pre predvedenie čističiek, technické poradenstvo pri výbere správnych parametrov čističiek pre vaše potreby.