Ako si vybrať špirálového krtka na odpad? Pre vlastnú správu budov aj profi čistenie.

Krtkovanie potrubia pomocou špirály je najrozšírenejším a efektívnym spôsobom odstránenia upchávky v odpade. Špirála je ručne alebo elektrickými pohonom roztočená v potrubí. Sila pruženia, pohonu spolu s vhodnou koncovkou vie spoľahlivo odstrániť prekážku v odpade. Zistite aké sú najžiadanejšie typy čističiek na konkrétne priemery a využitia.

S malým krtkom na občasné starosti

Máte jednorazovo upchaté potrubie alebo sa vám v domácnosti občas upchá? Ak nechcete volať profíka ale opravíte si to sám, sú pre vás dostačujúce ručné čističky. Špirálu iba napcháte do potrubia a točíte ňou. Ideálne sú na kuchynské odpady, vane, sprchy a iné odpady v domácnosti.

Výhodami sú automatický posuv/tlačenie špirály, možnosť upnutia na aku skrutkovač alebo to, že samotná špirála je v bubne a tak vám pri vyťahovaní nezašpiní interiér bytu. Nevýhodami je rozsah zväčša iba do priemeru potrubia 40-50mm, slabšia špirála s kratším dosahom (do 7m).

clanok ridgid

Na väčšie priemery s poriadnou mašinou

Elektrická čistička K-45 je silný elektrický stroj vhodný až do priemerov 75mm na domové odpady či WC. Čistička má zabudovanú špirálu v bubne a viete ju plnohodnotne ovládať. Môžete tak meniť smer špirály dopredu, dozadu, rotáciu špirálu oboma smermi či dokonca špirálu zaseknúť, čo je vhodné ak potrebujete s upchávkou trochu trhnúť.

Čistička K-45 je vhodná na:

  • Časté upchávky, ťažšie odstrániteľné upchávky alebo ak potrebujete dlhší dosah v potrubí (do 10,7 metra).
  • Ak ste inštalatér, ktorý chce rozšíriť svoje služby o čistenie potrubí.
  • Pre správu vlastnej budovy (firma, škola, reštaurácia, ubytovanie alebo iné budovy)
  • Ak čistíte potrubie profesionálne a chcete kompaktný ale silný stroj do Ø 75 mm.

Zistite kompletné detail o výbave a výhodách K-45 priamo pri produkte.

clanok ridgid

Vnútorné aj vonkajšie odpady s legendou

Venujete sa čisteniu aj vonkajších kanalizácií a potrebujete silný stroj do Ø 150 mm a s poriadnym dosahom? Venujte pozornosť legendárnej K-60. Tento krtko sa brodí kanalizáciami po celom Slovensku v značných množstvách. Správcovia budov ale aj inštalatéri oceňujú pevné kovové telo, dlhý dosah, 3 upínacie čeľuste pre silný úchop, poistku proti preťaženiu motora, ľahký prenos, ale aj kompletný set špirály a príslušenstva v zaujímavej cene.

Stroj je tak rýchlo rentabilný a v kombinácii s jeho silou a dlhou životnosťou je ideálny pre profesionálne čistenie, krtkovanie vlastných odpadov.

Čistička K-60 je vhodná na:

  • Čistenie na 75 mm až do 150 mm v krátkom aj vzdialenejšom dosahu.
  • Firmy, školy, reštaurácie, ubytovanie alebo iné budovy, ktoré majú kapacitu na vlastný servis a často volajú profíkov na vyčistenie kanalizácie.
  • Ak čistíte potrubie profesionálne tak určite K-60 do každého výjazdového auta

clanok ridgid

Tri kategórie strojov, tri úrovne čistenia. So strojmi K-45 a K-60 si poradíte s krtkovaním bežných odpadov. Navyše ceny setov s komplet príslušenstvom sú rentabilné a vhodné aj pre nákup do firmy pre správu vlastných odpadov.

Alternatívy k špirálovým čističkám?

Chcete predísť potrebe prerážať dlho usadzované problémy v potrubí? Pre pravidelnú prevenciu a odstránenie menších upchávok sú ideálne omieľače Flexshaft.

Pre kvalitné prerazené a prečistenie kanalizácie od ťažkých upchávok, nánosov či odstránenie tažkých blokád budete skôr pokukovať po vysokotlakových čističkách. Máme ich v sortimente niekoľko. Od prenosných strojov do najmenších priemerov až po vstavané čističky do Ø 600mm. Preto neváhajte a kontaktujte nás, radi vám poradíme.

ant inštalatérske a potrubárske náradie

Kontaktujte nás

Autorizovaný distribútor ant s.r.o. - Kontaktujte nás a poradíme Vám s výberom inštalatérskeho náradia a potrubárskeho náradia

ant s.r.o.
Potrubárske a inštalatérske náradie

Staré grunty 17/a, 841 04 Bratislava
02/60 10 37 21
ant@ant.sk