ant.sk/rems
mimoriadna akcia rems

REMS Unimat 75 priemyselný závitorez

Od 19 440.00 € bez DPH

  • Prihláste sa alebo zaregistrujte pre získanie zľavy
  • Doprava nad 150€ bez DPH zadarmo
  • Záručný a pozáručný servis
  • Odborné poradenstvo

REMS Unimat 75 priemyselný závitorez

Poloautomatický vysoko výkonný stroj k ekonomickému rezaniu šroubových a trubkových závitov. Na priemyselnú výrobu, pre dielne pracujúce s kovom, inštaláciu.

Princíp práce
Stojaci materiál – otáčajúca sa závitorezná hlava.
 
Konštrukcia
Kompaktná, robustná konštrukcia na trvalý chod. Závitorezná hlava s prebrúsiteľnými tangenciálnymi hrebienkovými závitoreznými čeľusťami v samovystreďovacom systéme držiakov. Po ľahkom narezaní pomocou posuvnej páky a prevodu ozubnice samostatný posun závitoreznej hlavy (žiadny vodiaci závit). Zvarený, stabilný podstavec stroja s bohato dimenzovaným priestorom na olej a veľkú, vyberateľnú zásuvku na triesky.
 
Pohon
Nezničiteľný planétový prevod s dutým centrálnym kolom pre dlhé závity. Osvedčený, špeciálne na rezanie závitov určený prepólovateľný trojfázový motor, so silným ťahom, s dutou hriadeľou, 2000/2300 W, s ochranou proti preťaženiu. Prepínač na zmenu otáčania na výrobu ľavých a pravých závitov. Vysoká pracovná rýchlosť,  otáčky závitoreznej hlavy 70 a 35 ¹/min.
 
Upínacie zariadenie
Stabilný, proti tlaku odolné, samovystreďovacie univerzálne sklíčidlo pre celý rozsah upínania so špeciálne ozubenými a kalenými upínacími čeľusťami. Volitelne manuálne upínanie alebo olejovo hydraulicko-pneumatické s ovládaním nožným spínačom  (tlak 6 bar). 
 
Zvláštne upínacie čeľuste
Pre tažený materiál, závrtné šrouby, šesťhranné šrouby a trubkové spojky a vsuvky, ako príslušenstvo.
 
Automatické mazanie a chladenie
Robustná, osvedčená, elektrická pumpa na olej s vysokým čerpacím výkonom. Dostačujúce zásobovanie závitorezným olejom zaručuje čistý závit a dlhší životnosť závitorezných čeľustí, prevodov a motoru.
 
Univerzálna automatická závitorezná hlava
Len jedna univerzálna automatická závitorezná hlava pre všetky druhy závitov.  Jemné nastavenie priemeru závitu pomocou vretena so stupnicou. Závitorezná hlava sa automaticky zatvára a otevára na dosiahnutie nastavenej dlžky závitu. Všectky závity je možné rezať v rámci jedného pracovného chodu. Kopírovacie zariadenie pre kónické závity. Miesto výmeny rezacích sád ešte racionálnejšia práca pomocou rychlovymenitelných univerzálnych automatických závitorezných hláv.
 
Závitorezné čeľuste
Osvedčené prebrúsiteĺné REMS tangenciálne klincové závitorezné čeľuste, s optimálnou geometriou britu, garantujú super ľahké narezávanie, ľahké rezanie závitov a čisté závity. Klincové závitorezné čeľuste z veľmi odolnej, zvlášt’ kalenej špeciálnej nástrojovej ocele pre materiály do 500 N/mm². HSS klincové závitorezné čeľuste pre ťažko triekovo obrobiteľné materiály nad 500 N/mm². Klincové závitorezné čeľuste sú uchytené v špeciálnom systéme držiakov. Závitorezné čeľuste a držiak tvoria rezaciu sadu.
 
Rezanie závitov na klincovej betonárskej oceli
Špeciálne klincové čeľuste M 24–27 HSS a M 30–33 HSS s dodatočnou, brúsenou plochou na narezanie, pre rezanie závitov na klincovejové betonárskej oceli. Pohon prostredníctvom REMS Unimat 75 s olejovo hydraulicko-pneumatickým zverákom, pre vysoký upínací tlak.
 
Závitorezné oleje
REMS Sanitol a REMS Spezial. Vyvinuté špeciálne na rezanie závitov. Vyznačují sa veľmi vysokými mazacími a chladiacimi účinkami. Bezpodmienečne nutné na dosiahnutie čistého závitu a zaistenie dlhšej životnosti závitorezných čeľustí,  nástrojov a strojov.
 
Výroba vsuvek
Racionálne sa zvláštnymi upínacími čeľusťami 1/16 –1¼”  alebo s automatickým vnútorným upínaním s REMS Nippelfix ½–2½” alebo s manuálnym vnútorným 
upínaním s REMS Nippelspanner ⅜–2” .
 
Podpery materiálu 
Výškovo nastaviteľné podpery materiálu REMS Herkules a REMS Herkules Y.

 

ant s.r.o. - REMS stroje a náradie na opracovanie rúr

Pracovali ste s týmto produktom? Nájdite si chvíľku a zanechajte nám recenziu. Recenzie vám pomáhajú pri výbere produktu a zlepšení našich služieb.

Poznámka: HTML nie je preložené!
    Zlé           Dobré
captcha