ant.sk/rems
mimoriadna akcia rems

REMS Tornado 2" T stacionárny závitorez - integrovaná vaňa

Od 4 770.00 € bez DPH

  • Prihláste sa alebo zaregistrujte pre získanie zľavy
  • Doprava nad 150€ bez DPH zadarmo
  • Záručný a pozáručný servis
  • Odborné poradenstvo
Potrebujete poradiť? 02/60103721

REMS Tornado 2" T stacionárny závitorez - integrovaná vaňa

REMS Tornado
Prevedenie T s integrovanou, ešte väčšou vaňou na olej a nádobou na triesky, na pracovný stôl. Podstavec alebo pojazdný podvozok s miestom na odloženie materiálu, ako príslušenstvo, pre jednoduchý transport, optimálne pracovanie, výšku a stabilný postoj. Osvedčený vysokovýkonný závitorezný stroj na rezanie závitov, odrezávanie trubiek, odhrotovanie, zhotovovanie vsuviek, výrobe obvodových drážok valcovaním. Na inštaláciu, dielne pracujúcej s kovom, priemysel. Na stavenisko aj do dielní.

Princíp práce
Otáčajúci sa materiál – stojacie nástroje.

Konštrukcia
Robustná, na stavenisko vhodná konštrukcia. Výhodné rozmery, výhodná hmotnosť, napr. REMS Tornado 2000 váži ako komplet iba 50 kg. Veľký pracovní priestor a priestorná nádoba na triesky. Výškovo nastaviteľná podpera materiálu.

Pohon

Výnimočne silný a rýchly, napr. závit R 2” vyrobí len za 15 s. Prevodové ústrojenstvo, bežiace v uzavrenom olejovom kúpeli, nevyžaduje žiadnu údržbu.  
3 výkonné motory na výber:
– Univerzálny motor s vysokým ťahom, 1700 W, ochrana pred preťažením, otáčky vretena 53 ¹/min.
– Prepólovateľný kondenzátorový motor, 2100 W, ochrana pred preťažením, 2 otáčky vretena 52 a 26 1/min, aj pri plnom zaťažení. Veľmi tichý chod.
– Prepólovateľný trojfázový motor, 2000 W, ochrana pred preťažením, 2 otáčky vretena 52 a 26 1/min, aj pri plnom zatažení. Veľmi tichý chod.
Pre prácu je vhodný bezpečnostný spínač s núdzovým vypínačom, 2 stupňový, behom práce ho možno preto zaťažiť celou váhou tela.
 
Automatické upínacie sklíčidlo
2 automatické rychloupínacie sklíčidlá so samovystreďovacími upínacími čeľusťami, rýchle upínanie a odnímanie materiálu. Samozosilujúci, preto s maximálnou upínacou silou. Trubka sa nepretáča. 
 
Automatické chladenie a mazanie
Robustná, osvedčená pumpa na olej s vysokým čerpacím výkonom. Optimalizovaný, multilaterálny prívod oleja závitoreznou hlavou priamo do rezu zaručuje čistý závit a dlhšiu životnosť závitorezných čeľustí, prevodov a motoru.
 
Univerzálna automatická závitorezná hlava
Len jedna univerzálna automatická závitorezná hlava pre všetky druhy závitov, tiež pre dlhé závity, otvára sa automaticky, s automatikou dĺžkou závitu na kónické závity. Rýchle, jednoduché nastavovanie veľkosti závitu. Prehladná stupnica veľkostí závitov. Jednoduchá a rýchla výmena závitorezných čeľustí pomocou zaskakovacieho mechanizmu v držiaku závitorezných čeľustí.
 
Závitorezné čeľuste
Osvedčené, nezničiteľné kvalitné závitorezné čeľuste REMS s optimálnou geometriou britu zaručujú super ľahké narezávánie, jednoduché rezánie závitu a čistý závit. Závitorezné čeľuste sa vyrábajú z odolnej, zvlášt’ kalenej špeciálnej ocele, zaručujúcej extrémne dlhú životnosť.
 
Odrezávač trubiek
Samovystreďovací. Stabilné rameno z kovanej ocele. Ergonomický, široký úchyt pre silný prísuv vretena. Zvlášt’ kalené rezné kolečko z osvedčenej, veľmi odolnej REMS ocele určenej na závitorezné nože zaručuje dlhú životnosť.
 
Zariadenie na vnútorné odhrotovanie trubiek
Stabilné, jednoducho obsluhovateľné odhrotovávacie zariadenie s meniteľnou polohou odhrotovania. Špeciálne kalené a špeciálne vytvorené odhrotovacie ostrie zaručuje  jednoduché odhrotovanie a extrémne dlhú životnosť. 2-rezné pre optimálne odchod triesok, predovšetkým pri malých veľkostiach trubiek.
 
Závitorezné oleje
REMS Sanitol a REMS Spezial. Vyvinuté špeciálne na rezanie závitov. Vyznačuje sa veľmi vysokými mazacími a chladiacimi účinkami. Bezpodmienečne nutné na dosiahnutie čistého závitu a zaistenie dlhšej životnosti závitorezných čeľustí, nástrojov a strojov.
 
REMS 4” automatická závitorezná hlava
Pre trubkové závity 2½–4”.
 
Výroba vsuviek
Racionálne s automatickým vnútorným upínaním s REMS Nippelfix ½–2” (4”) s manuálnym vnútorným upínaním s REMS Nippelspanner ⅜–2”.
 
Podpery materiálu 
Výškovo prestaviteľné podpery materiálu REMS Herkules a REMS Herkules Y.
 
REMS výroba obvodových drážok
Robustné, kompaktné zariadenie na výrobu obvodových drážok s olejovým hydraulickým posunom na drážkovanie trubiek pre spojovacie systémy trubiek DN 25–200 (300), 1–8” (12”).

 

ant s.r.o. - REMS stroje a náradie na opracovanie rúr

Poznámka: HTML nie je preložené!
    Zlé           Dobré
captcha