ant.sk/rems
mimoriadna akcia rems

REMS Magnum 4" T stacionárny závitorez - veľká vaňa

Od 7 850.00 € bez DPH

  • Prihláste sa alebo zaregistrujte pre získanie zľavy
  • Doprava nad 150€ bez DPH zadarmo
  • Záručný a pozáručný servis
  • Odborné poradenstvo

REMS Magnum 4" T stacionárny závitorez - veľká vaňa

Prevedenie T s integrovanou, ešte väčšou vaňou na olej a nádobou na triesky. Robustný, kompaktný vysoko výkonný stroj na rezanie závitov, odrezanie rúr, odhrotovanie, výrobu vsuviek, výrobu obvodových drážok válcovaním. Na  inštaláciu, pre dielne pracujúce s kovom, priemysel.  Na stavenisko aj do dielne.

Princíp práce

Otáčajúci sa materiál – stojacie nástroje.
Robustná, na stavenisko vhodná konštrukcia. Výhodné rozmery, výhodná hmotnosť, napr. REMS Magnum 3000 L-T váži jen 79 kg. Veľký pracovný priestor a priestorná nádoba na triesky. Plocha na odkladanie náradia. Na pracovný sôl, podstavec alebo pojazdný podvozok s plochou na odkladanie materiálu, ako príslušenstvo, na jednoduchý transport, optimálnu pracovnú výšku a stabilný postoj.

Pohon
Výnimočne silný a rychlý. Prevodové ústrojenstvo, bežiace v uzavretom olejovom kúpeli, nevyžaduje žiadnu údržbu. 
3 výkonné motory na výber:

  • Univerzálny motor s vysokým ťahom, 1700 W, ochrana pred preťažením, otáčky vretena 23 ¹/min.
  • Prepólovateľný kondenzátorový motor, 2100 W, ochrana pred preťažením, 2 otáčky vretena 20 a 10 ¹/min, aj pri plnom zaťažení. Veľmi tichý chod.
  • Prepólovateľný trojfázový motor, 2000 W, ochrana pred preťažením. 2 otáčky vretena 20 a 10 ¹/min, aj pri plnom zaťažení. Veľmi tichý chod. Pre prácu vhodný bezpečnostný spínač s núdzovým vypínačom, 2 stupňový, behom práce ho možno preto zaťažiť celou váhou tela. 
 
Upínacie sklíčidlo
Osvedčené rychloupínacie sklíčidlo, samozosilujíce, preto sa trubka nepretáča. Veľký odstup mezi upínacím sklíčidlom a ustreďovacím sklíčidlom zaručuje bezpečné uchyctenie dlhých trubiek. Zadné ustreďovacie sklíčidlo na nastavovanie materiálu. 
 
Automatické chladenie a mazanie
Robustná, osvedčená pumpa na olej s vysokým čerpacím výkonom. Optimalizovaný, multilaterálny prívod oleja závitoreznou hlavou priamo do rezu zaručuje čistý závit a dlhšiu životnosť závitorezných čeľustí, prevodov a motoru.
 
Univerzálna automatická závitorezná hlava
Len jedna univerzálna automatická závitorezná hlava pre všetky druhy závitov, od 1/16 –2” a od 2½–4” tiež pre dlhé závity, otvára sa automaticky, s automatikou dĺžkou závitu pre kónické závity. 6 závitorezných čeľustí 2½–4” zpôsobuje výhodné rozdelenie rezacej sily na trubku, výsledný závit je preto guľatý a čistý. Rýchle, jednoduché nastavovanie veľkosti závitu. Prehladná stupnica veľkostí závitov. Jednoduchá a rýchla výmena závitorezných čeľustí pomocou zaskakovacieho mechanizmu v držiaku závitorezných čeľustí.
 
Závitorezné čeľuste
Osvedčené, nezničiteľné kvalitné závitorezné čeľuste REMS s optimálnou geometriou britu zaručujú super ľahké narezávánie, jednoduché rezánie závitu a čistý závit. Závitorezné čeľuste sa vyrábajú z odolnej, zvlášt’ kalenej špeciálnej ocele, zaručujúcej extrémne dlhú životnosť.
 
Odrezávač trubiek
Samovystreďovací. Stabilné rameno z kovanej ocele. Ergonomický, široký úchyt pre silný prísuv vretena. Zvlášt’ kalené rezné kolečko z osvedčenej, veľmi odolnej REMS ocele určenej na závitorezné nože zaručuje dlhú životnosť.
 
Zariadenie na vnútorné odhrotovanie trubiek
Stabilné, jednoducho obsluhovateľné odhrotovávacie zariadenie s meniteľnou polohou odhrotovania. Špeciálne kalené a špeciálne vytvorené odhrotovacie ostrie zaručuje  jednoduché odhrotovanie a extrémne dlhú životnosť. 2-rezné pre optimálne odchod triesok, predovšetkým pri malých veľkostiach trubiek.
 
Sady náradia
Pre 2½–4” a pre ¼–2” vždy kompletná sada nástrojov, prispôsobená na odpovedajúci rozsah rezania s univerzálnou automatickou závitoreznou hlavou,  odrezávačom trubiek, zariadením na vnútorné odhrotovávanie trubiek, prítlačnou pákou, závitoreznými čeľusťami.
 
Závitorezné oleje
REMS Sanitol a REMS Spezial. Vyvinuté špeciálne na rezanie závitov. Vyznačují sa veľmi vysokými mazacími a chladiacimi účinkami. Bezpodmienečne nutné na dosiahnutie čistého závitu a zaistenie dlhšej životnosti závitorezných čeľustí,  nástrojov a strojov.
 
Výroba vsuviek 
Racionálne s automatickým vnútorným upínaním s REMS Nippelfix ½–4”alebo s manuálnym vnútorným upínaním s REMS Nippelspanner ⅜–2”.
 
Podpery materiálu 
Výškovo nastaviteľné podpery materiálu REMS Herkules a REMS Herkules Y.
 
REMS výroba obvodových drážek
Robustné, kompaktné zariadenie na výrobu obvodových drážok s olejovým hydraulickým posunom k drážkovaniu trubiek pre spojovacie systémy trubiek DN 25–200 (300), 1–8” (12”).

 

ant s.r.o. - REMS stroje a náradie na opracovanie rúr

Pracovali ste s týmto produktom? Nájdite si chvíľku a zanechajte nám recenziu. Recenzie vám pomáhajú pri výbere produktu a zlepšení našich služieb.

Poznámka: HTML nie je preložené!
    Zlé           Dobré
captcha